Poprawa Matury

29/06/2010

Kursy przygotowawcze do matury

Filed under: Uncategorized — admin @ 10:43

Moda na kursy przygotowawcze do matury

Im bliżej matury, tym większa panika ogarnia maturzystów. Jedni ulegają szybciej, inni nieco później. Jedni zaczynają solidne przygotowanie do egzaminów już na początku trzeciej klasy, ale ci należą chyba do mniejszości. Bowiem większość obiecuje, że zacznie się uczyć na pewno po studniówce. Niektórzy decydują się na samodzielne powtarzanie materiału, jednak coraz więcej maturzystów ulega nowej modzie. W ostatnich latach bardzo popularne stały się kursy przygotowawcze do matury.

Kursy przygotowawcze do matury – efektywne czy efektowne?

Warto zastanowić się nad przyczyną ogromnego zapotrzebowania na kursy przygotowawcze do matury. Z roku na rok maturzyści mają coraz większy wybór. Przecież nasi dziadkowie i rodzice radzili sobie z maturą bez żadnych dodatkowych kursów. Czyżby więc dzisiejsza szkoła była niewystarczającym źródłem wiedzy? Co powoduje, że coraz więcej z nas decyduje się na kursy przygotowawcze do matury? Powodów może być co najmniej kilka. Jeden z nich to szczera chęć poszerzania swojej wiedzy i szukania jej nowych źródeł. Nie oszukujmy się – zajęcia szkolne są tak naprawdę nie są wystarczające. Jeśli ktoś chce zdawać na maturze WOS, to dwie godziny tego przedmiotu, jakie przewiduje program nauczania dla liceum to zdecydowanie za mało. Jeśli ktoś wybiera się na kursy przygotowawcze do matury właśnie dlatego, z pewnością przekona się o ich efektywności. Inny powód jest trochę bardziej prozaiczny a wynika z konieczności uspokojenia sumienia. Są licealiści, którzy przez dwa lata nie robili nic albo po prostu niewiele, żeby zdać maturę. Tuż przed maturą liczą, że „magiczne kursy przygotowawcze do matury” zapewnią im imponujące wyniki z egzaminu. Zapominają jednak o tym, że trzy godziny, spędzone na wykładach w piątkowy wieczór, albo sobotni poranek nie wystarczą. Oprócz tego trzeba czasem samemu pouczyć się w domu. Kolejny powód to sprawa czysto towarzyska. Wiadomo, że takie kursy przygotowawcze do matury to wspaniała okazja do poznania nowych ludzi. Zatem połączenie przyjemnego z pożytecznym.
Nie ma co ukrywać, że kursy do matury są również idealnym rozwiązaniem dla tych z was, którym powinęła się noga na egzaminie maturalnym. Dla tych z was których obowiązuje poprawa maturykursy przygotowawcze do matury są jakby nie było drugą szansą na udowodnienie wszystkim ale również i sobie tego, że matura to pestka.

Kursy przygotowawcze do matury – jak wybrać właściwy?

Bardzo duże zainteresowanie kursami wśród maturzystów powoduje, że z każdym rokiem oferta jest coraz szersza. W samej Warszawie liczy ona około dwudziestu pozycji. Czym więc należy się kierować, by dokonać najwłaściwszego wyboru? Mamy dla Was kilka wskazówek.
Po pierwsze bardzo ważne jest, by zasięgnąć opinii o interesującej nas placówce. Można tego dokonać na przynajmniej dwa sposoby. Na pewno każdy maturzysta ma starszych znajomych, którzy korzystali z kursów i mogą odpowiedzieć na ważne pytania. Oprócz tego istnieją fora internetowe, które w tym przypadku są dobrym źródłem informacji.
Niewątpliwie kursy przygotowawcze do matury, działające przy wyższych uczelniach charakteryzują się wysokim poziomem. W Warszawie działają one między innymi przy Politechnice Warszawskiej, Szkole Głównej Handlowej czy Uniwersytecie Warszawskim. Zaletą na pewno jest wykwalifikowana kadra wykładowców, którzy niejednokrotnie są doktorami i absolwentami poszczególnych uczelni. Są oni pełni pasji i często odbiegają od stereotypu nauczyciela w polskiej szkole. Często przecież zdarza się, że bywają nauczyciele (również na niektórych kursach), którzy nie potrafią zainteresować swoich odbiorców (co oczywiście nie jest łatwą sztuką). Dzięki charyzmatycznym wykładowcom, kursanci chętnie przychodzą na zajęcia. Nawet jeśli odbywają się o 9.00 rano w sobotę. Dodatkowo takie kursy gwarantują systematyczne sprawdzanie wiedzy w postaci egzaminów układanych na kształt prawdziwych matur. Istnieją kursy przygotowawcze do matury, jak na przykład Kurs Sikory, które organizują swoim uczestnikom pracę w domu. Dzięki specjalnym internetowym planom zajęć kursant jest zachęcany do samodzielnej pracy. Każdy indywidualnie ustala w grafiku ile godzin poświęci w danym tygodniu na odpowiedni zakres materiału. Co do kosztów za kursy przygotowawcze do matury, to są one uzależnione od ilości godzin i nie oszukujmy się – od renomy danego kursu. Jednak zazwyczaj im wcześniej ktoś się zapiszę, tym większa jest szansa na zniżkę.

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki okażą się przydatne w znalezieniu odpowiedniego kursu, który zaprocentuje dobrymi wynikami na maturze.

Trzymamy kciuki!

  • Blip
  • Google Gmail
  • Facebook
  • Grono
  • Google Bookmarks
  • Yahoo Mail
  • Twitter
  • Google Buzz
  • Share/Bookmark

No Comments

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Sorry, the comment form is closed at this time.

Powered by WordPress