Poprawa Matury

29/06/2010

Poprawka z matematyki

Filed under: Uncategorized — admin @ 11:04

Poprawka z matematyki – najczęściej pisana poprawka?

Wiadomość o tym, że matematyka powróci na maturę jako przedmiot obowiązkowy została potwierdzona na dwa lata wstecz. Właśnie w 2008 roku na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej został opublikowany Informator o egzaminie maturalnym od 2010 roku matematyka. W informatorze możemy przeczytać, że matura z matematyki 2010 będzie obowiązkowa dla wszystkich przystępujących do egzaminu. Kiedy ta smutna prawda dotarła do świadomości przyszłych maturzystów zaczęła kojarzyć się z nocnym koszmarem. Wielu z nich było przekonanych, że poprawka z matematyki 2010 ich nie ominie. Nie ukrywajmy, że matematyka to niezbyt lubiany przedmiot. Może ze względu na to, że po prostu nie należy do tych łatwych. Wśród młodzieży pojawiały się głosy, że w ten sposób „ktoś” chce po prostu utrudnić im życie. Decyzja o tym, że obowiązkowa matematyka powraca na maturę jest ostateczna zdecydowanie nie przypadła do gustu samym zainteresowanym. Przynajmniej większości. Jednak wtedy byli oni dopiero w pierwszej klasie i wszelkie bunty przeciw temu pomysłowi gasły równie szybko co wybuchały. Wiadomo, że dwa lata do matury to mnóstwo czasu i nikt nie zawracał sobie głowy pomysłem Ministra Edukacji. Jednak prawdziwa panika wkroczyła do szkół z początkiem września 2009 roku. Matura, a zarazem obowiązkowa matematyka z każdym dniem były coraz bliżej. Obawy dopadły wszystkich, bez względu na to czy czuli się pewnie w przedmiotach ścisłych czy też uważali się za humanistów. Obowiązkowa matematyka powracała po dwudziestu pięciu latach, więc nikt tak naprawdę nie wiedział czego się spodziewać. Część tych maturzystów, którzy „przegapili” dwa lata liceum, zaczęła zdawać sobie, że poprawka z matematyki 2010 może okazać się w ich przypadku nieunikniona.

Poprawka z matematyki 2010 – mini przewodnik

Aby móc przystąpić do sierpniowej poprawy matury z matematyki trzeba spełnić kilka warunków. Po pierwsze, jeśli okaże się, że egzamin z matematyki nie został zaliczony, to po otrzymaniu wyników z egzaminu maturalnego, które nastąpi 30.06, należy jak najszybciej wypełnić specjalne Oświadczenie. (Przypominamy, że jakikolwiek egzamin,a więc ten z matematyki także, nie zostanie zaliczony przez egzaminatorów, jeśli praca nie otrzyma minimum 15 punktów, co daje 30%, potrzebne do uznania egzaminu za zdany). Dokument musi zawierać dane osobowe – takie jak: imię, nazwisko oraz numer pesel. Gotowy do wypełnienia arkusz tego dokumentu jest dostępny na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dodatkowo zawiera on informację o tym, że termin i miejsce zdawania egzaminu będą ogłoszone w dniu 10 sierpnia 2010 r. na stronie internetowej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, znajdującej się w poszczególnym mieście. Oświadczenie trzeba zaadresować do dyrektora macierzystej szkoły. Może się okazać, że poprawka z matematyki 2010 w sierpniu, odbędzie się w macierzystej szkole, ale równie prawdopodobne jest, że do tego zadania będzie wyznaczona inna placówka. Oprócz tego, ten kto chce, żeby sierpniowa poprawka z matematyki 2010 była mu dama musi spełnić jeszcze jeden warunek. Absolwent powinien był przystąpić do wszystkich egzaminów z przedmiotów obowiązkowych w części ustnej i pisemnej. Nie zdał natomiast jednego tylko egzaminu pisemnego (w tym przypadku będzie to matematyka), bądź ustnego. Dla tych, którzy postanowią odpocząć od egzaminów mamy dobrą wiadomość. Każdy, kto nie zdał egzaminu z określonego przedmiotu obowiązkowego może przystąpić ponownie do egzaminu z tego przedmiotu w kolejnych sesjach egzaminacyjnych przez 5 lat.

Mamy nadzieję, że wszystkim, których obowiązuje poprawa matury z matematyki w sierpniu uda się uzyskać wynik, który ich zadowoli i będzie przepustką do sukcesu. Warto pamiętać, że zdana matura to niezbędny warunek, który musi być spełniony przez każdego kandydata na uczelnie wyższe. Czasem jednak wymagają go niektóre szkoły policealne, więc warto dać z siebie wszystko!
Pamiętajcie, że bardzo ważne (oprócz oczywiście porządnego przygotowania) jest odpowiednie nastawienie. Musicie znaleźć w sobie optymizm i wiarę w to, że na pewno tym razem się uda. Niech poprawka z matematyki kojarzy Wam się po prostu z nowym doświadczeniem. Pomyślcie o tym, że w sierpniu będziecie mieli za sobą pierwszy przedmaturalny stres, co daje Wam pewną przewagę.

Poprawka z matematyki 2010 zbliża się z każdym dniem, więc zbierajcie siły i bierzcie się do pracy, a my trzymamy za Was kciuki!;)

  • Blip
  • Google Gmail
  • Facebook
  • Grono
  • Google Bookmarks
  • Yahoo Mail
  • Twitter
  • Google Buzz
  • Share/Bookmark

No Comments

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Sorry, the comment form is closed at this time.

Powered by WordPress